Подібне обмеження пенсій вже запроваджувалось в Україні Законом України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", зокрема пунктом 29 розділу ІІ цього Закону. Тоді Рішенням Конституційного суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 згадані вище норми Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнані такими, що є неконституційними, та в силу положень ч.2 ст.152 Конституції України втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Такі дії Пенсійного фонду України не можна вважати законними та обґрунтованими, оскільки, вони суперечать Конституції України та чинному законодавству.
Так, пенсія за вислугу років особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом призначається та нараховується відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статтями 1 та 12 якого передбачено, що якщо зазначені особи на день звільнення мають вислугу 20 і більше років, вони мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 зазначеного Закону України пенсія за вислугу років цим особам обчислюється з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідний оклад за посадою, військове (спеціальне) звання, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством, та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
При цьому, відповідно до ч.2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення.
Передбачені частиною 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виплати встановлюють більші соціальні гарантії для пенсіонерів-військовослужбовців, тому відповідно до вимог ст.92 Конституції України розмір пенсії, встановлений на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року, є незаконним та не може братися до уваги
Окрім того, згідно з рішенням Конституційного Суду України (№ 8-рп/2005 від 11 жовтня по справі № 1-21/2005), який неодноразово розглядає проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимістю обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень, сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція та закони України відокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначається за спеціальними законами. У рішеннях Конституційного Суду України зазначалося, що пільги, компенсації, гарантії є видом соціальної допомоги і необхідною складовою конституційного права на достатній життєвий рівень, тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за статтею 22 Конституції України не допускається.
Згідно вимог частини 3 статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.