ВНИМАНИЕ!

Вас автоматически перенаправит на сайт
 адвоката Зломинога Валерий

www.zlomynoga.com

Борьба с эвакуаторами и блокировщиками авто

(Доповнено 22.04.2010)
22-го квітня Окружний адміністративний суд м.Києва своїм рішенням оголосив такими, що не відповідають закону і підлягають скасуванню п.31, 32 Правил паркування в Україні, затверджені урядової Постановою №1342.

Цими пунктами було впроваджено практику блокування автівок за несплачену парковку. Відтепер, ця практика визнана судом не законною, оскільки, крім Рішення, яке Кабінет Міністрів збирається оскаржувати в апеляційному суді, суд також виніс ухвалу, яка забороняє блокування машин на весь термін розгляду апеляції. Апеляція Кабміну за оцінками юристів, буде розглянута не раніше ніж за рік-два і весь цей час блокувати машини буде заборонено, оскільки судова ухвала набрала чинності з моменту оприлюднення. Більше того, як вважають експерти, ймовірність, що Апеляційний суд залишить без змін ухвалу Окружного суду – дуже висока, оскільки практика блокування коліс є очевидно незаконною.

Судовий позов щодо скасування Правил Паркування і практики блокування авто було подано заслуженим юристом України Віктором Щербаковим та адвокатом Віталієм Кравчинським, за активної підтримки громадської організації «Комітет Прямої Дії».

Ухвала суду про забезпечення позову




Постанова суду

(Раніше)
Если Вашу машину внезапно увёз эвакуатор либо колесо Вашего авто заблокировано, помните эвакуаторы и блокираторы - это незаконно. Ни один из Законов Украины не предусматривает принудительную эвакуацию или блокирование автотранспотра как наказание за неправильную парковку. Распоряжения местных органов законодательной или исполнительной властей не могут накладывать ограничений и наказаний, не предусмотренных законодательством Украины. Можно смело подавать иск в суд за незаконную эвакуацию либо иск за незаконную блокировку колес автомобиля.
Шевченківський районний суд м. Києва 
вул. Смирнова – Ласточкіна, 10-б, м. Київ, 04053 
Позивач:
Іванов Іван Іванович 
вул. Хрещатик, 25, м. Київ  
тел.: _________ e-mail: _____________
Відповідач:
КП «Київтранспарксервіс» 
вул. Леонтовича, 6, м. Київ,  
тел.: невідомий e-mail: невідомий 

ПОЗОВНА ЗАЯВА 
про визнання відшкодування шкоди завданої незаконними діями 

1. Фактичні обставини справи. 
Я, громадянин України Іванов Іван Іванович є власником транспортного засобу (автомобілю) державний №________ . 
00.00.08 року о 00-00 годин я, залишив свій вищевказаний транспортний засіб біля ________________________, що знаходиться за адресою: вул. _________________________, м. Київ. 
На моє здивування, повернувшись на місце де було залишено мій автомобіль через __ хвилин, я його на даному місці не знайшов.  
Звернувшись до найближчого наряду ДАІ для повідомлення про зникнення мого автотранспортного засобу та його можливе викрадення, мені працівниками ДАІ було повідомлено, що мій автомобіль за порушення правил зупинки та стоянки було переміщено у примусовому порядку (евакуйовано) на штрафний майданчик КП «Київтранспарксервіс», що знаходиться за адресою:________, працівниками даного підприємства.  
Прибувши на вищевказаний штраф майданчик, я дійсно віднайшов там свій автотранспортний засіб, в той же час працівниками КП «Київтранспарксервіс» мені було повідомлено, що для того щоб отримати свій автомобіль, я маю сплати штраф у розмірі: ______, а також оплатити послуги їхнього підприємства щодо евакуації в сумі _____________.  

(Варіант. Вийшовши через ____ хвилин, я побачив, що біля мого автомобілю знаходяться працівники ДАІ та працівники КП «Київтранспарксервіс.  

Працівниками ДАІ мені було повідомлено, що мною було порушено правила зупинки та стоянки, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП).) 
На моє зауваження, що такого виду адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки, як примусове переміщення транспортного засобу чинним законодавством не передбачено, працівниками КП «Київтранспарксервіс» мені було повідомлено, що вони керуються пунктами 8.2 – 8.13 додатку 2 «Правила паркування транспортних засобів у м. Києві» до рішення Київської міської ради № 47/207 від 26.09.2002.  
Маючи на меті як найшвидше отримати свій автомобіль, мною було сплачено вищевказані суми, що підтверджується відповідними квитанціями.  
Вважаю, що вищевказані дії працівників КП «Київтранспарксервіс» щодо примусового переміщення мого автомобіля та стягнення з мене оплати за здіснення даних послуг є незаконним, а мої витрати щодо повернення мого автотранспортного засобу підлягають відшкодуванню з огляду на наступне : 

2. Мотиви та обґрунтування позовних вимог. 
Порядок зупинки і стоянки транспортних засобів встановлено Правилами дорожнього руху України, затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (надалі Правила дорожнього руху), зокрема пунктами 15.1 – 15.14. Згідно з п. 1.9 Правил дорожнього руху, особи, які порушують Правила дорожнього руху, несуть відповідальність згідно із законодавством.  
Єдиним актом законодавства, що встановлює відповідальність за порушення правил дорожнього руху, зокрема порядку зупинки і стоянки транспортних засобів, є Кодекс України про Адміністративні Правопорушення (надалі КУпАП). 
Жодним актом законодавства не передбачено прав органів місцевого самоврядування щодо встановлення додаткової адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху в цілому та зупинки і стоянки зокрема.  
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КУпАП порушення правил зупинки і стоянки тягнуть за собою попередження або штраф.  
Таким чином, відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки у вигляді примусового переміщення транспортного засобу чинним законодавством України не передбачено.  
В той же час, посилання працівників КП «Київтранспарксервіс» на пункти 8.2 – 8.13 додатку 2 «Правила паркування транспортних засобів у м. Києві» до рішення Київської міської ради № 47/207 від 26.09.2002 є нікчемним оскільки, відповідальність за порушення правил зупинки та стоянки встановлюється лише законом, а саме КУпАП.  
Згідно з ч. 1 ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.  
Таким чином, здійснюючи примусову евакуацію мого автомобілю та зобов’язуючи оплатити послуги щодо евакуації, мене по суті було повторно притягнуто до адміністративно відповідальності на рівні із сплатою штрафу у порядку встановленому КУпАП.  
Окрім того, надання послуг здійснюється виключно на добровільних засадах, якщо інше не встановлено законом. Жодним актом законодавства обов’язковість отримання та оплати послуг евакуації автотранспортних засобів не передбачена.  
Жодних договірних відносин між мною та КП «Київтранспарксервіс» про надання послуг евакуації мого автомобілю ніколи не існувало. Я ніколи не потребував та не замовляв в КП «Київтранспарксервіс» послуги з евакуації мого транспортного засобу . 
Таким чином, надання послуг щодо евакуації мого автотранспортного засобу було вчинено проти моєї волі та є незаконним.  
Слід також зазначити, що примусове переміщення мого транспортного засобу, спричинило тимчасове обмеження у здійсненні мною права власності на автомобіль.  
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.  
З викладеного вище вбачається, що примусове переміщення мого транспортного засобу працівниками КП «Київтранспарксервіс» було здійснено незаконно, призвело до порушення моїх конституційних прав та причинило мені матеріальні збитки на суму:_________ 
Отже, враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 41, 61, Конституції України, ст.ст. 16, 316, 319 Цивільного кодексу України, ст.ст. 3, 109, 118, 119, 120, Цивільного процесуального кодексу України, 

ПРОШУ: 
1. Прийняти дану позовну заяву до розгляду; 
2. Стягнути із КП «Київтранспарксервіс» на користь Іванова І.І. _______________грн. в якості відшкодування матеріальної шкоди завданої незаконними діями щодо примусового переміщення транспортного засобу.  

Додатки: 
1. Докази сплати судового збору. 
2. Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу № ___________від _______  
3. Квитанція про слати послуг евакуації №_____ від _________ 
4. Копія позовної заяви відповідачу із усіма доданими документами  

00.00.2008р. Іванов І.І. 



Шевченківський районний суд м. Києва 
вул. Смирнова – Ласточкіна, 10-б, м. Київ, 04053 
Позивач:
Іванов Іван Іванович 
вул. Хрещатик, 25, м. Київ  
тел.: _________ e-mail: _____________
Відповідач:
КП «Київтранспарксервіс» 
вул. Леонтовича, 6, м. Київ,  
тел.: невідомий e-mail: невідомий 

ПОЗОВНА ЗАЯВА 
про визнання відшкодування шкоди завданої незаконними діями 

1. Фактичні обставини справи. 
Я, громадянин України Іванов Іван Іванович є власником транспортного засобу (автомобілю) державний №________ . 
00.00.08 року о 00-00 годин я, залишив свій вищевказаний транспортний засіб біля___________________, що знаходиться за адресою: вул.__________________________, м. Київ. 
Вийшовши через ___ хвилин, я віднайшов, що колеса мого автомобілю заблоковано спеціальним блокувальним пристроєм. 
Через декілька хвилин, до мене підійшов працівник КП «Київтранспарксервіс» і пояснив, що мій автомобіль було заблоковано у відповідності до п. 1 додатку № 5 «Концепція вдосконалення системи платного паркування транспортних засобів на території міста Києва шляхом її автоматизації» до рішення Київської міської ради № 47/207 від 26.09.2002, оскільки мною не було попередньо у встановленому порядку сплачено послуги паркування. 
Також, працівник КП «Київтранспарксервіс» також вказав, що для розблокування коліс автомобіля а маю оплатити послуги паркування в розмірі ____________ а також послуги щодо розблокування коліс в розмірі__________.  
Маючи на меті якнайшвидше отримати свій автомобіль користування, мною було сплачено вищевказані суми, що підтверджується відповідними квитанціями.  
Вважаю, що вищевказані дії працівників КП «Київтранспарксервіс» щодо заблокування коліс мого автотранспортного засобу та стягнення з мене оплати щодо розблокування коліс є незаконними, а завданні цими діями матеріальні збитки підлягають відшкодуванню з огляду на наступне: 

2. Мотиви та обґрунтування позовних вимог. 
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.  
Згідно із ч. 1 ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.  
Таким чином, обмежуючи мене здійсненні мого права власності на автотранспортний засіб, а саме позбавляючи мене правомочності користування, працівники КП «Київтранспарксервіс» діяли незаконно. 
Окрім того, як випливає із змісту ч. 7 ст. 319 Цивільного кодексу України, обмеження щодо здіснення права власності можуть бути встановлені лише законом, а не рішенням органу місцевого самоврядування. 
Слід також зазначити, що як випливає із змісту п. 1 додатку №5 «Концепція вдосконалення системи платного паркування транспортних засобів на території міста Києва шляхом її автоматизації» до рішення Київської міської ради № 47/207 від 26.09.2002 блокування коліс автотранспортного засобу є санкцію за порушення умов паркування. 
Проте, єдиним актом законодавства, що встановлює відповідальність за порушення правил дорожнього руху, зокрема і порядку зупинки і стоянки транспортних засобів, є Кодекс про адміністративні правопорушення України. 
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КУпАП порушення правил зупинки і стоянки тягнуть за собою попередження або штраф. 
Жодним актом законодавства прав органів місцевого самоврядування щодо встановлення додаткової адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки не передбачено. 
Окрім того, жодним актом законодавства не передбачена можливість самовільного прийняття рішення про обмеження права власності з метою отримання коштів.  
З викладеного вище вбачається, що заблокування коліс мого автомобілю працівникам КП «Київтранспарксервіс» було проведено незаконно , що призвело до порушення моїх конституційних прав та причинило мені матеріальні збитки на суму:_________ 
Отже, враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 41, 61, Конституції України, ст.ст. 16, 316, 319 Цивільного кодексу України, ст.ст. 3, 109, 118, 119, 120, Цивільного процесуального кодексу України, 

100 аргументов против штрафов ГАИ
ПРОШУ: 
1. Прийняти дану позовну заяву до розгляду; 
2. Стягнути із КП «Київтранспарксервіс» на користь Іванова І.І. _______________грн. в якості відшкодування матеріальної шкоди завданої незаконними діями щодо заблокування коліс автотранспортного засобу та надання послуг щодо їх розблокування.  

Додатки: 
1. Докази сплати судового збору. 
2.Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу № ___________від _______  
3. Квитанція про слати послуг паркування №_____ від _________ 
4. Квитанція про сплату послуг розблокування коліс №_________ від_________. 
5. Копія позовної заяви відповідачу із усіма доданими документами  

Рекомендовані статті у подібних рубриках: